Miałam popracować w domu do pierwszej, potem zjeść upieczone w piekarniku warzywa i przysiąść do pewnej strony, której zrobienie obiecałam już dawno temu.

Tymczasem…

Przyszli elektrycy na jakiś coroczny audyt kabli i kontaktów  i odłączyli mi prąd (a co za tym idzie — internet).
Po godzinie czekania odważyłam się w końcu spytać ile im to jeszcze wszystko zajmie, bo z tego co właścicielka mieszkania wczoraj mówiła, wynikało że niezbyt długo — tymczasem elektrycy odpowiedzieli, że kilka godzin.
Aha, dobra, no to się muszę ewakuować: w mieszkaniu wszystko na prąd, obiadu nie przygotuję, a nawet hotspota sobie nie mogę z telefonu zrobić, bo mi się skończyły środki na telefonie, a internetowy serwis uparcie nie przyjmował mojej karty.

Tragedii nie było, bo w moja ulubiona kawiarnia: 
a) jest niedaleko, 
b) ma bezglutenowe jedzenie, 
c) ma też internet.

O piętnastej poszłam na wcześniej umówione spotkanie w banku. Po pół godzinie wymieniania uprzejmości, narzekania na wolnodziałający system oraz patrzenia po ścianach: otrzymałam numer mojego konta bankowego. Yupi!

Potem zakupy: trochę warzyw, jakieś mięso (kupiliśmy wolnowar, mogę nastawić gulasz).
Wracam objuczona w siaty z Tesco jak wielbłąd myśląc sobie jak to wspaniale będzie rozłożyć się na kanapie i uciąć sobie drzemkę w słońcu. Docieram do mieszkania i… całuję klamkę. Właścicielka zamknęła mieszkanie na klucz, którego przy sobie nie miałam.
Wdech – wydech. Może dobrze, że zapomniałam kupić te piersi z kurczaka…

Zostawiam właścicielce kartkę w drzwiach, żeby zadzwoniła do mnie jak wróci i postanawiam po pierwsze się nie denerwować, a po drugie wrócić nad rzekę, trochę poczytać, wypić kawę, wystawić twarz na słońce i… spokojnie poczekać.

Wdech — wydech, bez cienia złości czy nerwów, bo przecież jest ciepło, przed południem spakowałam też swoje okulary przeciwsłoneczne, a kawa w Tide Tables jest wyśmienita (i z mlekiem migdałowym!).

Tak właściwie to nawet nie najgorzej :)

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments