Twórcy polecają twórców – Share week 2017

Blogi, blogerzy, blogosfera. Każdy może stać się częścią tego świata, wielu się staje. Tylko jak z tego oceanu wyłuskać to co warto czytać (poza Hydrauliką Słów oczywiście ;))?
Jak co roku od kilku lat Andrzej Tucholski organizuje Share Week, czyli takie wydarzenie, w którym twórcy polecają innych twórców, zwieńczeniem tej akcji jest post podsumowujący wszystkie nominacje na blogu Andrzeja. I teraz pewnie powinnam napisać ile to wspaniałych blogów w ten sposób już poznałam i jak zmieniły one moje życie, ale tak właściwie to… nie pamiętam, który z długiej listy twórców, których subskrybuję w Feedly wziął się z tej akcji, jakiś-czyjś-któryś na pewno :) 
Na pewno też Share Week pomógł mi przy tworzeniu prezentacji na WordCampa w Krakowie 1,5 roku temu (wciąż do obejrzenia na wordpress.tv).
Tak czy siak, w tym roku chcę wziąć w tym wszystkim udział i stąd ten post. A zatem!

100sukienek.in

Blog, w którym jest wszystko to co w pisaniu jest dla mnie najważniejsze: wrażliwość na świat i wrażliwość na słowa. Gdy go „odkryłam“ ponad rok temu, nie potrafiłam się od niego oderwać, dopóki nie przeczytałam całego archiwum, bo Rita z niezwykłą subtelnością buduje zdania i konstruuje historie. Co tu dużo mówić, ona pisze tak, jak ja sama chciałabym pisać, a do tego ostatnio publikuje opowieść w odcinkach. Nie mogę się doczekać kolejnej części!!!

sierysuje.pl

Nie tylko o rysowaniu, ale także o malowaniu i pisaniu (od technicznej strony). „Ostatnio“ wsiąkłam w temat kaligrafii i różnych krojów pisma, ćwiczę brush lettering i mam ambicję być w tym naprawdę dobra, a blog Agaty (oraz grupa na facebooku, którą prowadzi), mi w tym pomaga. Poza tym, Agata pisze też o Bullet Journalingu, metodzie planowania, której stałam się fanką. Jej posty są przekrojowe i skierowane do ludzi na różnym poziomie zaawansowania. Poza tym uwielbiam patrzeć na zdjęcia akcesoriów papierniczych <3

janinadaily.com

Janinę czytamy z agsem na zmianę, na głos, (często) zaśmiewając się (czasem) do łez. To co ją cechuje to ogromny dystans, poczucie humoru i… ptysie (niestety glutenowe, więc tej pasji podzielać z nią nie będę). 
Zdecydowanie jesteśmy częścią #teamJanina
ps. Ona też należy do tych twórców, na których teksty patrzę i myślę sobie w duchu: chcę tak pisać!

Brać udział w Share Weeku można jeszcze tylko do dzisiaj (że też ja ostatnio za wszystko się biorę na ostatnią chwilę ;)), a zgłaszać tylko trzy blogi (polecić mogłabym duuużo więcej i może jeszcze taką dłuższą listę kiedyś zrobię :))

A Ty, jakie blogi czytasz ?